Lis tvarovky z uhlík. oceli FRABOPRESS C-STEEL GAS

Lis tvarovky z uhlík. oceli FRABOPRESS C-STEEL GAS

FRABOPRESS C-STEEL GAS
Série FRABOPRESS C-STEEL GAS nabízí možnost jednoduchého, rychlého a hospodárného řešení rozvodů plynu podle normy UNI/TS 11147:2008. Technická specifikace poskytuje kritéria pro projekci, instalace a údržbu vnitřních rozvodů plynu provedených z kovových trubek, kde jsou spoje realizovány systémem lisovacích spojek pro rozvody plynu. Tvarovky FRABOPRESS C-STEEL GAS jsou vyrobeny z nelegované galvanizované uhlíkové oceli a jsou opatřeny žlutými O-kroužky specifickými pro rozvody zemního plynu a LPG.

UHLÍKOVÁ OCEL
Mezi všemi kovy používanými u tepelných a vodoinstalačních aplikací umožňuje uhlíková ocel FRABOPRESS C-STEEL rychlou a extrémně ekonomickou instalaci systémů. Trubky a tvarovky C-STEEL jsou vyrobeny ze za tepla válcovaného ocelového plechu. Přísná 100% kontrola a přesné pozinkování vytvářejí bezpečné a spolehlivé spoje. Uhlíkovou ocel lze využít u řady aplikací jako například tepelné systémy s uzavřeným okruhem, systémy se stlačeným vzduchem a požární systémy. Jelikož je tato ocel v porovnání s běžnými kovy, jako je nerezová ocel a měď, mnohem více náchylná k oxidaci, měly by být pro systémy uložené v zemi používány trubky z uhlíkové oceli s ochranným opláštěním. Řada tvarovek C-STEEL je charakterizována speciálním systémem pozinkování s vysokou odolností proti slaným aerosolům. Tato povrchová úprava zdvojnásobuje dobu oxidace u standardních korozních činitelů. Trubky z uhlíkové oceli, s opláštěním nebo bez opláštění, jsou vyráběny podle nejvyšších norem kvality: červené značení udává, že nejsou vhodné pro pitnou vodu. Díky své mechanické pevnosti je dnes uhlíková ocel nejlepší volbou konstruktérů a instalatérů tepelných systémů, u kterých je nákladová efektivita podstatným faktorem.

FRABOPRESS C-STEEL GAS - Tvarovky z uhlíkové oceli - Označení tvarovek žlutou barvou umožňuje jednoduchou identifikaci v souladu s normou. Tvarovky FRABOPRESS C-STEEL GAS jsou vhodné pro lisování profilem „V“. Systém FRABOPRESS C-STEEL GAS zahrnuje jak tvarovky, tak i trubky o délce 6 m, holé nebo potažené ochranným pláštěm. Trubka s ochranným pláštěm z polypropylenu (PP) zajišťuje maximální bezpečnost a je zcela vhodná pro instalaci do země, podlah i vnějších rozvodů a v kanálcích podle normy UNI/TS 11147:2008. O-kroužek z HNBR
FRABOPRESS C-STEEL – Trubky z uhlíkové oceli - Trubka z uhlíkové oceli (bez přídavného kovu) svařovaná metodou vysokofrekvenčního indukčního svařování, bez externích koutových svarů. Nedestruktivní test na 100% trubek metodou indukovaného proudu podle normy EN 10246 pro zajištění těsnosti.
FRABOPRESS C-STEEL – Trubky z uhlíkové oceli s pláštěm - Trubka z uhlíkové oceli (bez přídavného kovu) svařovaná metodou vysokofrekvenčního indukčního svařování, bez externích koutových svarů a chráněná polypropylenovým pláštěm (PP). Nedestruktivní test na 100% trubek metodou indukovaného proudu podle normy EN 10246 pro zajištění těsnosti opláštěných trubek, které nejsou zevně opatřeny nátěrem.

VÝHODY
• Jednoduchost a rychlost instalace
• Zvýšená hydraulická a mechanická odolnost.
• Ideální systém pro snížení nákladů na realizaci stavby.
• Snížená tepelná dilatace systému.

TECHNICKÉ VLASTNOSTI C-STEEL GAS
Značení - Systém je shodný s normou UNI/TS 11147:2008.
Disponibilní řada: 15, 18, 22, 28 a 35 mm
Profil tvarovky: profil zvolený firmou FRABO (čelisti typu V) pro řadu FRABOPRESS C-STEEL GAS umožňuje několikabodové zalisování, čímž je zajištěna těsnost a pevnost spoje trubka-tvarovka. Dále při vsunutí trubky do tvarovky během instalace zaručuje vystupující hrdlo tvarovky FRABO bezpečnější osové propojení.
Konstrukce tvarovky: Tělo tvarovky FRABOPRESS C-STEEL je vyrobeno s velmi silnou tloušťkou stěny, aby zajišťovalo požadavky v každé aplikaci. Tvarovka je již vybavena předinstalovaným žlutým O-kroužkem z HNBR, který zajišťuje nejvyšší bezpečnost pro vysoké výkony u všech aplikací. Tvarovky jsou označeny žlutou značkou (pro použití na plyn) dle normy UNI 11179.

FRABOPRESS C-STEEL GAS nabízí možnosti jednoduchého, rychlého a hospodárného řešení rozvodů plynů. Technická specifikace splňuje podmínky pro projekci, instalaci a údržbu vnitřních rozvodů plynu provedených z kovových trubek, kde jsou spoje realizovány systémem lisovacích spojek vhodných pro rozvod plynu. Systém je možné použít také uvnitř obytných celků. Tvarovky FRABOPRESS C-STEEL GAS jsou vyrobeny z nelegované galvanizované uhlíkové oceli a jsou opatřeny žlutými O-kroužky specifickými pro rozvody zemního plynu a LPG. O-kroužky HNBR ve žluté barvě jsou určeny pro vysoké výkony. Označení tvarovek žlutou značkou umožňuje jednoduchou identifikaci v souladu s normou. Systém C-STEEL GAS zahrnuje jak tvarovky, tak i trubky o délce 6m holé nebo potažené ochranným pláštěm. Trubka s ochranným pláštěm z polypropylenu (PP) zajišťuje maximální bezpečnost a je zcela vhodná pro instalaci do země, podlah i vnějších rozvodů a v kanálcích podle normy UNI/TS 11147:2008. Mezi výhody pak patří zvýšená hydraulická a mechanická odolnost, snížená tepelná dilatace systému. Systém je ideální pro snížení nákladů na realizaci stavby.

Žlutá značka se symboly GAS , PN a GT

GAS : vhodnost použití produktu v systémech rozvodů plynu
PN : maximální tlak prostředí pro shodné aplikace
GT : upozorňuje, že tvarovka odolá teplotě 650°C po dobu 30min. s přípustnou tlakovou ztrátou nižší než 30l/hod. Shodnost této specifikace náležitosti je požadována normou UNI11065 a také zákl.schématy evrop.certifikátů.