Oběhové čerpadlo Grundfos ALPHA2 25/60 (25-60) 25 60
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Oběhové čerpadlo Grundfos ALPHA2 25/60 (25-60) 25 60

11 082,32 Kč (s DPH) 9 158,94 Kč (bez DPH)
Popis

ALPHA2 je oběhové čerpadlo určené pro systémy vytápění v rodinných domech a menších otopných soustavách. Patří mezi nejúspornější čerpadla ve své třídě na trhu. Základem energetické účinnosti čerpadla ALPHA2 je inteligentní regulace jeho výkonu na základě aktuálních požadavků, kterou umožňuje funkce AUTOADAPT.

Standardní tříotáčková oběhová čerpadla pracují po celou dobu při konstantních otáčkách, bez ohledu na aktuální požadavek na vytápění. Funkce AUTOADAPT automaticky hledá optimální provozní nastavení čerpadla s ohledem na požadovanou teplotu a přizpůsobuje výkon čerpadla těmto požadavkům. Pokud se například při vyšší venkovní teplotě uzavřou termostatické ventily topení, čerpadlo automaticky sníží svůj výkon a naopak.

Během prvních dnů provozu pečlivě analyzuje otopnou soustavu a zjišťuje, jak a kdy se mění její požadavky. Funkce AUTOADAPT poté přízpůsobuje výkon čerpadla těmto požadavkům a jejich změně – tak, aby spotřeba energie byla vždy co nejnižší. AUTOADAPT tímto nekončí. Poté co byla nastavena optimální výkonová křivka, začíná opět analýza soustavy. Pokud je zjištěno, že je možné dosáhnout zlepšení, funkce změní výkonovou křivku čerpadla. Tento proces probíhá automaticky po celou dobu životnosti čerpadla.

Už nemusíte dělat starosti s komplikovaným nastavením čerpadla. V režimu AUTOADAPT ALPHA2 automaticky zanalyzuje otopnou soustavu, najde optimální nastavení a dále bude svou činnost přizpůsobovat změnám požadavků.

Aplikace
Čerpadlo ALPHA2 je navrženo pro otopné soustavy. Čerpadla s tělesem z korozivzdorné oceli lze využít pro cirkulaci teplé vody.

GRUNDFOS ALPHA2 je vhodná pro:
- Soustavy s konstantními nebo proměnlivými průtoky, při kterých je zapotřebí optimalizovat provozní bod čerpadla
- Soustavy s proměnlivou vstupní teplotou
- Soustavy, u kterých se vyžaduje noční redukovaný provoz.

Charakteristické znaky a výhody
* Kompaktní konstrukce
* Snadná a rychlá instalace
* Nízká spotřeba energie (min 5W)
* Prodlužená záruka 5 let - návratnost investice během záruční doby
* Funkce AUTOADAPT
* Displej ukazující skutečnou spotřebu energie (P1) ve wattech.
* Tichý chod
* Volitelná funkce - Automatický noční redukovaný provoz
* Motor založený na technologii permanentního magnetu / kompaktního statoru
* Samoodvzdušňovací těleso čerpadla

Parametry
Grundfos ALPHA2 25/60
chat Komentáře (0)