Automatický odvzdušňovací ventil plovákový SOLAR - baňka (hrníček)
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Automatický odvzdušňovací ventil plovákový SOLAR - baňka (hrníček)

1 194,79 Kč (s DPH) 987,43 Kč (bez DPH)
Popis

Automatický odvzdušňovací ventil plovákový spodní připojení, SOLAR
pro solární systémy,odfuk horní, PN10, provozní teplota -30°C až 180°C
max.provozní tlak 10bar, max vypouštěcí tlak 5bar
médium: směs vody a glykolu (max. koncentrace glykolu 50%)
provedení mosaz niklovaná

Automatické odvzdušňovací ventily SOLAR jsou konstruovány tak,aby byla možná kontrola vnitřního mechanismu. K pohyblivým částem, které oládají vzduchový ventilek, je přístup po sejmutí horního krytu. Před odvzdušňovacím ventilem by měl být instalován uzavírací ventil, aby se zjednodušila práce v případě údržby a také pro uzavření po fázi plnění.
Je speciálně navržen pro použití v primárním uzavženém okruhu solárních topných systémů (primární okruhy solárních okruhů obsahují obvykle jako přísadu topného média nemrznoucí směs a pracují při vysokých teplotách ).

Vysoká úroveň účinnosti těchto automatických odvzdušňovacích ventilů, potřebná navíc v solárních tepelných systémech, je zajištěna použitím materiálů, které jsou vysoce odolné vůči teplotě.Ty umožňují dodržet funkční charakteristiky ventilu s teplotami média (vody a glykolu) až do +180°C.

Ventil SOLAR musí být instalován ve vertikální pozici, typicky nad kolektory solárního systému a v těch místech okruhu, kde se hromadí vzduchové bubliny, které musejí být odstraněny.

Parametry
250SOLAR
chat Komentáře (0)