Pojistný (pojišťovací) ventil k bojleru (pojišťovák na vodu)
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Pojistný (pojišťovací) ventil k bojleru (pojišťovák na vodu)

211,86 Kč (s DPH) 175,09 Kč (bez DPH)
Popis

Pojistný ventil k bojleru
PN10, 6bar
Pojistné ventily mají ochrannou funkci u ohřívačů vody před akumulováním vnitřního tlaku v systému a navíc omezují nebo brání návratu teplé vody do rozvodného potrubí.

Pojistné ventily pro systémy vytápění a systémy s horkou vodou s bezpečnostním tlakovým rozsahem pevně nastaveným.
Pojistné ventily jsou používány v topných systémech pro kontrolu tlaku. Použitím bezpečnostního ventilu je chráněna soustava, tak aby nedošlo k jejímu poškození. Ventil odpouští při dosažení nominální hodnoty tlaku na který je dimenzován a opět je plně uzavřen při poklesu tlaku v soustavě o 20% pod nominální hodnotu tlaku ventilu.

Pojistné ventily mohou být instalovány buď vodorovně nebo svisle a je nutné respektovat údaj o směru proudění na těle ventilu. Výběr pojistného ventilu musí provádět kvalifikovaný personál po ověření rozměrových možností systému a v souladu s předpisy zemí v místě instalace. Soustava musí být také správně dimenzována a také musí být správně umístěný a dimenzovaný vypouštěcí okruh tak, aby nemohlo dojít k poškození zdraví nebo majetku a také, aby se zabránilo selhání ventilů. V domácích vodních systémech, musí být ventil instalován co nejblíže v blízkosti zdroje. Mezi zdrojem a ventilem nesmí být nikdy uzavírací armatura. Ventil musí být instalován v horní části ohřívače nebo na výstupním potrubí a to ve vzdálenosti menší než jeden metr. Opět zde nesmí být žádná uzavírací armatura.

Parametry
453
Přílohy

shoda pojistný ventil k bojleru

prohlášení shody - pojistný ventil k bojleru

Ke stažení (142.81KB)

chat Komentáře (0)