5334 Redukční ventil bez šroubení (regulátor tlaku vody) - redukčák
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

5334 Redukční ventil bez šroubení (regulátor tlaku vody) - redukčák

1 287,55 Kč (s DPH) 1 064,09 Kč (bez DPH)
Popis

Redukční ventil šikmý bez šroubení s možností bočního připojení manometru
z výroby nastaven na 3 bary, vnitřní filtr, max.vstupní 16bar, rozsah regulace 1-6bar, max.teplota 65°C

POUŽITÍ : Regulátor tlaku se používá k regulaci vstupního (kolísavého) tlaku na konstantní tlak u systémů hygienicko - sanitární jako prvek ochrany bojlerů, vodovodních armatur a dalších zařízení. Armatura je určena pro montáž v bytových jednotkách, kde je žádán tichý provoz, kde je omezený instalační prostor. Max. vstupní tlak 16 bar, regulovatelný výstupní tlak 1-6 bar, max. provozní teplota 65°C, prac. medium voda, stlačený vzduch.Regulátory mají výrobcem nastavený vstupní tlak 3 bar.

TECHNICKÝ POPIS: Do vnitřní komory tělesa regulátoru proudí přes sítko provozní tekutina. Síla vyvozená tlakem na membránu je držena v rovnováze silou pružiny. Při snížení přetlaku na výstupní straně síla pružiny nazdvihne kuželku a zvětšení průtoku trvá až do zvýšení přetlaku na stanovenou hodnotu. Žádaná hodnota výstupního tlaku v daném rozsahu předpětí pružiny se nastavuje stavěcím šroubem. Konstrukční kritéria zaručují regulátoru spolehlivost a trvanlivost i z hlediska snadné kontroly či výměny vnitřního kompletu vložky. Šikmé řešení umožňuje získá více instalačního prostoru u výstupního hrdla a zároveň má vliv na snížení hlučnosti regulátoru. Připojovací závit vnitřní Rp - trubkový válcový ČSN ISO 7 - 1/1996. U regulátoru série 5331 je na výstupu převleč. matice se závitem vnitřní Rp - trubkový válcový ČSN ISO 7 - 1/1996, na vstupu připojovací závit vnější G - trubkový válcový ČSN ISO 228 - 1/1996.

MONTÁŽ: Regulátor tlaku je možno montovat do vodorovného i svislého potrubí. U armatury je určen směr průtoku, který je vyznačen šipkou na těle regulátoru. Před instalací je vhodné propláchnout potrubí z důvodu odstranění nečistot a odvzdušnění. Pro utěsnění připojovacích závitů je nutno používat výhradně teflonové pásky. Před a za regullátor umístíme uzavírací armatury z důvodu umožnění a usnadnění údržby. Armatura nesmí být vystavena působením sil a napětí vzniklých nepřesnou montáží z hlediska nesouososti vstupu a výstupu, neodborného provedení závitu potrubí, nevhodným zavěšením a podepřením potrubí v okolí armatury atd.. Armatura nesmí být použita pro jiná média než je určena, nebo v okruzí s jinými tlakovými a teplotnímy parametry.

OBSLUHA : Regulátor má výrobcem nastavený výstupní tlak 3 bar. Korekce žádného výstupního tlaku v tlakovém rozmezí 1-6 bar se provádí otáčením stavěcího šroubu ve víčku armatury. Je vhodná periodická kontrola čistoty sítka a vyjímatelného kompletu regulační vložky. Údržba se provádí povolením a odšroubováním víčka, vyjmutím kompletu vložky obsahující všechny pohyblivé součásti a sejmutím sítka z něhož odstraníme nečistoty. V případě závady dosáhneme výměnou kompletu regulační vložky stejného efektu jako při výměně celého regulátoru. Těleso regulátoru zůstává namontované na potrubí protože se neopotřebovává, výměna není nutná.

MATERIÁL :
- tělo z lisované mosazi,chromované
- vložka z acetátové pryskyřice
- vnitřní díly mosazné
- těsnění z pryže NBR
- víčko z nylonu zesílené sklelným vláknem

Parametry
5334
chat Komentáře (0)