ECOMEDICAL směšovací termostat s cirkulačním okruhem
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

ECOMEDICAL směšovací termostat s cirkulačním okruhem

48 668,27 Kč (s DPH) 40 221,71 Kč (bez DPH)
Popis

Jak pracuje ECOMEDICAL?
V podstatě se jedná o nejjednodušší termickou desinfekci potrubního sytému teplé vody bez použití dalších chemikálií.
Součástí směšovacího systému ECOMEDICAL jsou dva elektromagnetické ventily s možností programovatelného režimu otvírání a uzavírání. V přesně nastaveném časovém režimu (např. jednou týdně v pozdních nočních hodinách, kdy není odběr teplé vody) se přestaví ventily tak, že uzavřou a odstaví cirkulační okruh teplé vody se směšovačem a přímo do rozvodů teplé vody je přivedena horká voda přímo z kotle (výměníku, el. bojleru) s optimální teplotou 70°C. Již při této teplotě dojde dle Hodgson-Caseyho diagramu k 100%-nímu zničení bakterií Legionely.
Přestože se provádí dezinfekce systému horkou vodou v nočních hodinách, může dojít k situaci, kdy je otevřeno některé z odběrných míst (sprcha, směšovací baterie apod.) a tím může dojít k opaření. Pro tento případ výrobce RIVER doporučuje instalaci bezpečnostního ventilu proti opaření art. R 00307 na každé výtokové místo, který přívod horké vody nad 46 °C automaticky uzavře.

Podrobné informace o problematice Legionely můžete získat na www.ewgli.org nebo www.cdc.com

ECOMEDICAL směšovací termostat s cirkulačním okruhem a vysokoteplotní desinfekcí proti Legionele

Legionella pneumophylis (Legionela) je bakterie, která žije a množí se ve vodním prostředí při optimální teplotě 25 - 50°C. Obvykle žije v tzv. mrtvých koutech potrubí nebo pod usazeninami na vnitřních stěnách potrubí nebo zásobníků, které se vytváří z oxidů železa a vodního kamene.

Legionářská nemoc je závažné plicní onemocnění často s postižením dalších orgánů. Toto onemocnění bylo poprvé popsáno v r. 1976 ve Filadelfii v USA, kde vznikla rozsáhlá epidemie akutního respiračního onemocnění s vysokou úmrtností při sjezdu legionářů, kteří byli ubytováni v hotelu a infikovali se z hotelové klimatizace. Obecně může k infikaci dojít vdechnutím malých kapek znečištěné vody ve vzduchu například ve sprše nebo v klimatizaci.

Podrobnější informace, schemata zapojení a činnosti najdete v katalogovém listu.

Informace k směšovacímu termostatu ECOSYSTEM, který je součástí Ecomedicalu najdete na ECOSYSTEM

Parametry
ECOMEDICAL
Přílohy
chat Komentáře (0)