Odvzdušňovací ventily

Informace

Odvzdušňovací ventily

V topenářských rozvodech v uzavřeném okruhu se během provozu vytvářejí plyny (vzduch, vodík a kyslík). Tyto plyny musí být odváděny, neboť v opačném případě způsobují poruchy funkčnosti. Nepříjemnými následky plynů v systému jsou hlučnost rozvodu, problémy s oběhem vody, při kterém dochází k nevyrovnanému vytápění místností, koroze, inkrustace a...

V topenářských rozvodech v uzavřeném okruhu se během provozu vytvářejí plyny (vzduch, vodík a kyslík). Tyto plyny musí být odváděny, neboť v opačném případě způsobují poruchy funkčnosti. Nepříjemnými následky plynů v systému jsou hlučnost rozvodu, problémy s oběhem vody, při kterém dochází k nevyrovnanému vytápění místností, koroze, inkrustace a předčasné stárnutí potrubí a komponentů. Odvzdušňováky slouží o vypuštění, odpuštění nahromaděného vzduchu v ohybech nebo kapsách na potrubí nebo v systémech rozvodů topení.

1) Ruční odvzdušňovací ventily slouží pro mechanické odstranění přebytečného vzduchu z vodo a teplovodních soustav.


2) Automatické odvzdušňovací ventily ( hrníčky ) se používají v uzavřených okruzích topných systémů pro automatické uvolnění vzduchu obsaženého v kapalině pomocí ventilu ovládaného plovákem, který je v kontaktu s kapalinou v systému.
Princip funkce: Nahromadění vzduchových bublin v tělese ventilu způsobí,že plovák poklesne a otevře odvzdušňovací ventilek. Tento jev se projeví a následně spustí řádnou funkci ventilu, pokud tlak vody zůstane pod hodnotou maximálního vypouštěcího tlaku.
Automatické odvzdušňovací ventily musí být instalovány ve vertikální pozici, typicky na nejvyšším bodě topného systému nebo v těch místech okruhu, kde se hromadí vzduchové bubliny, které musejí být odstraněny.
Automatický odvzdušňovací ventil je možno doplnit zpětným ventilem (klapkou) , který umožní demontáž ventilu při případné údržbě bez nutnosti vypuštění rozvodu. Při montáži zpětného ventilku je zapotřebí zkontrolovat, zda je v jímce dostatečné místo pro plochý plastový separátor umístěný na zpětné klapce, a že se tento separátor neopře o protilehlou stěnu. Také je nutné odstranit (vytáhnout) plochý plastový separátor z automatického ventilu (hrníčku), jinak nebude ventil plně funkční.
Odvzdušňovací ventil je možné uzavřít ručním utažením čepičky, která je umístěna na víčku. Při normálních provozních podmínkách je čepička povolená.


Zobrazit celý popis

Odvzdušňovací ventily Počet produktů: 17

na stránku
Zobrazeno 1 – 12 z 17 položek
Zobrazeno 1 – 12 z 17 položek