Designová otopná tělesa -radiátory

Designová otopná tělesa -radiátory

Elegance, kvalita, spolehlivost, tvarová flexibilita, prostorová přizpůsobivost a v neposlední řadě vysoký tepelný výkon - to jsou atributy značky Bitherm, které vychází z originálního konstrukčního řešení . Otopná tělesa jsou konstruovaná ze skladebných hliníkových lamel, vytvářejících v sestavě mnohanásobné konvekční průduchy a čelní sálavé výhřevné plochy. Příčně sestavou lamel prochází maloobsahová měděná teplosměnná trubková soustava, která je konstrukčně upravena pro napojení teplovodní otopné soustavy ústředního vytápění. Nízký obsah vody v trubkové soustavě zajišťuje pružnou regulaci vytápění. K dalším přednostem patří jednoduchost montáže a případné připojení přes hydraulickou zásuvku, umožňující odklopení tělesa od stěny a tím zpřístupnění zadní části tělesa k čištění a údržbě.

Konstrukční řešení vytváří prostor nejen pro teplovodní otopné soustavy, ale nabízí i realizace elektrických radiátorů i s možností částečné akumulace tepla při využití všech tvarových možností tělesa.

Teplovodní provedení standardní :

Poznámka: Termostatický ventil není automaticky součástí otopného tělesa, pouze na přání zákazníka.

Teplovodní provedení BITHERM+ :

Elektrické provedení :

Teplota povrchu topných tyčí radiátoru a teplota proudícího vzduchu ve výdechové části se pohybuje do 90°C, dle míry zakrytí radiátoru textiliemi. Elektrické radiátory BITHERM jsou určeny k elektrickému přímotopnému vytápění prostor i s možností částečné akumulace tepla, kterou lze na přání zákazníka el. radiátory opatřit. Radiátory jsou vhodné do interiérů reprezentačních a obytných prostor, interiérů koupelen, bazénů, lázní, fitness center apod. Jsou vhodné k vytápění prostor, kde jsou zvýšené požadavky na čistotu prostředí, i pro alergiky. Teplota povrchu topných tyčí radiátoru a teplota proudícího vzduchu ve výdechové části se pohybuje do 90°C, dle míry zakrytí radiátoru textiliemi.

Označení:
E.......elektrický radiátor bez regulace prostorové teploty
ER.....elektrický radiátor s regulací prostorové teploty a spínačem


Elektrická topná tělesa pro kombinované vytápění :

V praxi se často využívá kombinovaný způsob vytápění zejména v prostorách koupelny, bazénů, fitness, nebo obytných prostor , kdy v topném období je využívána soustava ústředního vytápění s centrálním zdrojem tepla a mimo topnou sezónu je využíván elektrický zdroj tepla. K tomu účelu se vybavují otopná tělesa elektrickou odporovou topnicí.

Konstrukce elektrického topného tělesa je uzpůsobena pro vertikální montáž do otopných těles BITHERM a je vybavena omezovačem teploty s elektrickou aretací vypnutého stavu. Tímto prvkem je zajištěna bezpečnost provozu otopného tělesa i v případě havarijní situace, kdy dojde k nežádoucímu úniku kapaliny z otopné soustavy. Omezovač teploty, odpojí el. topné těleso v havarijní situaci od sítě.

Univerzální tvarová flexibilita :

Systém nabízí nekonečné možnosti tvarů a dekorů, které se esteticky přizpůsobují požadavkům interiéru.

Flexibilní konstrukce těles umožňuje tvarovat těleso do oblouku nebo umístit těleso do prostoru pomocí podlahových konzol.

 


Kombinace s přírodními materiály :

Celkový elegantní design umocňuje zakomponování přírodního kamene, keramických, skleněných a kovových prvků.

Barevnost těles :

Tělesa jsou dodávána s povrchovou úpravou transparentního laku s výrazem barvy kovu nebo v barvách RAL a akrylát, příp. s povrchovou úpravou elox.
barvy RAL.jpg