Antibakteriální filtry SANIC

Antibakteriální filtry SANIC

Zdroje pitné vody jsou obvykle kvalitní a nezávadné, ale cestou do vašich kohoutků se může kvalita vody zhoršit. Do vody se dostávají různé částečky a mikroorganismy, které následně způsobují množení bakterií. K odstranění těchto nečistot, které se dostaly do vody při přepravě vodovodním řádem, slouží právě antibakteriální filtry SANIC.
Běžné filtry používané pro hloubkovou filtraci, dokáží vodu dokonale vyfiltrovat, ale s postupným zanášením filtrační patrony kaly a nečistotami dochází i k rozmnožení bakterií a dekontaminaci vody.

Nová řada patentovaných filtrů SANIC je vyrobena převratnou technologií Microban , která obsahuje antimikrobialní látky. Microban využívá známé biocidní (omezování růstu bakterií s škodlivých organismů) vlastnosti stříbra. Začlenění účinné látky (stříbra) do každé časti filtru, která příjde do styku s vodou (patrona, nádoba) zajišťuje filtrům řady SANIC bakteriostatické vlastnosti a účinně zastavuje růst bakterií. S řadou SANIC získáte bezpečně čistou pitnou vodu se zárukou efektivní jemné a dlouho trvající filtrace ve srovnání s běžnými, na trhu dosud dostupnými filtry. Základní výhodou filtrů a kartuší řady SANIC je schopnost zamezení nárustu bakterií, které se množí v usazeninách zachycených v kartuších a na stěnách samotného filtru.

výskyt bakterií v běžné patroněSANIC-bakterie.jpgvýskyt bakterií v patroně SANIC zpracované technologií MICROBAN


SANIC ® - je ochranná známka společnosti ATLAS Filtri srl, Itálie.
MICROBAN ® - je ochranná známka produktů společnosti Microban. Microban ® technologie není určena k čištění vody, ale bojuje proti růstu bakterií na povrchu filtru a patrony, které by mohly nepříznivě ovlivnit životnost filtru a výkon - průtok.

 SANIC-graf.jpg

 Filtr SANIC se dodává včetně montážního klíče a držáku. Patrona není součástí balení. Účinná bakteriostatická ochrana je pouze kombinací SANIC filtru a patron SANIC. V případě filtru SANIC DUPLEX je možné doplnit bakteriostatickou filtraci o chemicko-fyzikální úpravu (např. patrony HA nebo LA).