Bezpečnostní sestava ke kotlům v izolaci komplet
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Bezpečnostní sestava ke kotlům v izolaci komplet

1 428,87 Kč (s DPH) 1 180,88 Kč (bez DPH)
Popis

Bezpečnostní sestava ke kotlům, v izolaci
manometr rozsah 0-4bar, automatický odvzdušňovací ventil, pojistný přetlakový ventil 2,5bar, v dimenzi 1", max. teplota 110°C, izolační kryt
Použití: Bezpečnostní kotlová sestava je používána k eliminaci vzduchu v uzavřených systémech rozvodů topení a pro ochranu proti eventuálnímu zvýšení tlaku.

Instalace:
Maximální teplota použití je 110°C. Maximální tlak 12 bar. Není určeno na páru.
Bezpečnostní kotlová sestava musí být naistalován v nejvyšším místě kotle na výstupu nebo kdekoliv v blízkosti tohoto místa. Bezpečnostní sestava musí být nainstalována ve vertikální pozici a neměla by být za uzavíracím ventilem, který by mohl ovlivnit její automatickou funkci. Závit sestavy je 1“ Rp.
Je nezbytně nutné respektovat normu DIN 4751 pro instalaci pojistného ventilu. Při instalaci přepadové trubky se musí respektovat norma DIN 4751 část 4a, norma DIN 1986. Pojistný ventil funguje automaticky – při překročení stanoveného tlaku se otevře a tím sníží tlak v systému na požadovanou úroveň. Pojistný ventil se může ovládat manuálně i pomocí ovládací olivy - otočením ovládací olivy ve směru šipky se ventil otevře a poté opět automaticky uzavře. Tímto způsobem se kontroluje funkčnost ventilu a zároveň se pročistí od případných usazenin. Odvzdušňovací ventil funguje automaticky - uvnitř je plovák, který je připojen k táhlu, které otvírá a zavírá otvor, na středu víčka. Když se do systému dostane vzduch, plovák klesne dolů, tím se otevře otvor a vzduch vyjde ven. Po odstranění vzduchu hladina vody uzavře přes plovák otvor. Po instalaci bezpečnostní sestavy a během napouštění systému je nutné uvolnit horní víčko odvzdušňovacího ventilu jedním otočením proti směru hodinových ručiček. Tímto způsobem se automaticky uvolní vzduch ze systému. Manometr je na boku sestavy. Izolace musí být instalována po instalaci bezpečnostní sestavy.

Parametry
IMT.109
Přílohy
chat Komentáře (0)